Recital: „Nadzieja znów wstąpi w nas…”

Niecały miesiąc po  Koncercie Świąteczno-Noworocznym z udziałem artystów muzyki klasycznej, mieszkańcy Ciechanowa  mieli kolejną okazję spotkania z tematyką świąteczną. Tym razem  22 stycznia, na zaproszenie Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, goszczono Teatr impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego z Włocławka. Teatr zaprezentował  recital pt: ”Nadzieja znów wstąpi w nas..”.

Koncert rozpoczął się punktualnie o godzinie 17.00. Licznie przybyłych gości  serdecznie powitała Pani  Dyrektor Muzeum.Przedstawienie było pełne ekspresji i świątecznej magii. Ukazywało  widzom różne spojrzenia na czas Świąt. Dla jednych  to czas spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. Dla innych dużo pracy czasem samotność. Jednak większość z nas  Święta kojarzy  z  kolorową choinką, prezentami  i spotkaniem z najbliższymi.Święta Bożego Narodzenia  skłaniają nas też do zadumy, zamyślenia, wspomnień i o tym właśnie był ten koncert.Były biegi, śmiechy i  krzyki. Artystki  zaprezentowały wiele talentów, popartych spontaniczną radością, wcielając się różne postacie. Repertuar recitalu obejmował ponadczasowe utwory pastorałki, kolędy takie jak :Z kopyta kulig rwie, Pada śnieg, Kto wie , Gdy śliczna panna, Dzisiaj w Betlejem  w wykonaniu :Małgorzaty Iliasz, Katarzyny Michalskiej, Anny Mika, Piotra Matuszkiewicza, Gościnnie- Hanny Chojnackiej – Gościniak. Opiekę artystyczną sprawował Jan Polak.Recital zakończył się wspólnym wykonaniem pastorałki pt:” Przekażmy sobie znak pokoju” i symbolicznym uściskiem dłoni.Po koncercie nagrodzonym gromkimi brawami, organizatorzy przygotowali  niespodziankę. Tym razem wcielono się w rolę św .Mikołaja i wśród licznie zgromadzonych  widzów, najmłodszy widz Recitalu rozlosował  upominki od Muzeum.

DSC_0029 DSC_0051 DSC_0047 DSC_0023