Wystawa fotograficzna „Projekt Act”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają  na nowo otwartą wystawę czasową pt: „Projekt Act” autorstwa Małgorzaty Krystyny Dołowskiej i Grzegorza Strojnego.

Wystawa „Projekt Act” to prezentacja około 40 czarno-białych zdjęć kobiecego ciała. Na wystawie można obejrzeć  jeden z najczęściej występujących motywów w dziejach sztuki czyli nagie ciało ludzkie. Prezentowane prace wpisują się w klasyczny nurt artystycznego aktu, ukazując w sposób niezwykle subtelny ludzkie ciało. Wystawa projekt Act składa się z 25 prac Grzegorza Strojnego i 15 prac Małgorzaty Dołowskiej.

Prace były już wielokrotnie prezentowane w galeriach w kraju. Założeniem projektu ACT było pokazanie aktu w sposób niedopowiedziany, pobudzający wyobraźnię. Nie dopatrzymy się pewnych części ciała kobiecego, które w akcie normalnie występują. O Grzegorzu Strojnym przy okazji jego wystawy kiedyś napisał Tadeusz Wijata: ,,Autor świadomie nie odkrywa „nowych lądów”. Szuka tylko najlepszego możliwie wyrazu dla rejestracji swojego zauroczenia kobiecością, pięknem nagości, którą najczęściej stara się usytuować w kontekście: bądź dla sprowokowania widza, by poszukał ukrytych znaczeń, bądź tylko dla rozszerzenia wymiaru estetycznego i wzmocnienia kompozycji – poprzez wpisanie bryły ciała w linie i formy występujące w naturze.’’

Grzegorz Strojny Artysta fotografik członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządu głównego Fotoklubu R.P. Odznaczony srebrnym medalem „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej” Autor wielu wystaw indywidualnych. Wziął udział w kilkunastu wystawach zbiorowych.

Małgorzata Dołowska Artysta fotografik, mgr sztuki1989 r. – ukończyła Studium Form Fotograficznych w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie. W 1993 r. ukończyła Wyższe Studium Fotografii  w Warszawie. W 2004 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną im. St. Schillera w Łodzi – uzupełniające studia magisterskie specjalizacja ,,fotografia”. Członek założyciel i dyrektor Fundacji ,,Fotografia dla Przyszłości”(1990)Członek założyciel i skarbnik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców (1995)Wykładowca fotografii, animator działań kulturotwórczych. Twórczość własna w zakresie fotografii: 33 wystawy indywidualne, udział w  wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, prelekcje i spotkania autorskie. Bierze czynny udział w plenerach i warsztatach fotograficznych w kraju. Prowadzi konsultacje z zakresu estetyki fotografii. Organizatorka-komisarz ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów fotograficznych, warsztatów fotografii artystycznej dla młodzieży, dorosłych i osób niepełnosprawnych, wystaw fotograficznych. Od 1992 roku uczestniczyła w pracy jury  ponad 130 konkursów fotograficznych, w tym międzynarodowych pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP)Uczestniczyła w akcjach fotograficznych m.in.: ,,Jeden dzień Warszawy” (1989 ) „Portret Warszawianki”, (1989) ,,Jeden dzień z życia Warszawy”  (1996)  ,,Woda w fotografii”  (1998).Przeprowadziła Akcję zat. ,,Galeria Najmłodszych” (1998) i – „Portret z dzieckiem” – akcja fotografowania w Dniu Dziecka (1998)

Udostępnij na: