Prelekcja dr. W. Krzyżewskiego „150 lat za klauzurą z klaryskami kapucynkami”- fotorelacja

Dnia 5 października 2017 r. w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, przy  ul. Warszawskiej odbyła się prelekcja dr. Waldemara Krzyżewskiego pt: „150 lat za klauzurą z klaryskami kapucynkami”.

Historyk z Przasnysza opowiedział  o powstaniu żeńskiej rodziny franciszkańskiej i siostrzanej wspólnocie. Przybliżył gościom aspekty życia za klauzurą. Spotkanie  połączone było  z promocją książki Donaty Koski OSC Cap „Życie ukryte przed światem. Dzieje klarysek kapucynek z Przasnysza – 150 lat istnienia zakonu” oraz otwarciem czasowej wystawy z klasztornymi eksponatami, poświęconej bł. Honoratowi Koźmińskiemu w setną rocznicę jego śmierci – „ „Chcę być święty z jakąkolwiek bądź ofiarą. Ojciec Honorat Koźmiński 1829-1916” ze zbiorów Muzeum Historycznego w Przasnyszu.