POLACY Z MAZOWSZA I POMORZA W OBOZACH NKWD/MWD (1944-1947)- panel dyskusyjny

19 maja 2022r.  o godzinie 11:00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbył się panel dyskusyjny  zorganizowany wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej/ Oddział w Łodzi pt.: „POLACY Z MAZOWSZA I POMORZA W OBOZACH NKWD/MWD (1944-1947)”.

W panelu dyskusyjnym, wzięli udział:

prof. dr hab. Mirosław Golon (IPN Oddział w Gdańsku), dr Krzysztof Kacprzak (historyk, Ciechanów), prok. Marek Rabiega,  (KŚZpNP Oddział w Szczecinie), dr hab. Dariusz Rogut, prof. ASzWoj (IPN Oddział w Łodzi)

Moderator: dr Joanna Żelazko (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi).

Panel połączony był z otwarciem wystawy „Domy płoną, kobiety krzyczą zabawili się do woli. Armia Czerwona w województwie gdańskim w 1945 roku” oraz spotkaniem z Robertem Dulińskim autorem książki „Droga mojego życia – Stefan Jakowlewicz Tarasienko”, które poprowadził Jerzy Buczyński.
Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.