Otwarcie wystawy „Rycerze i damy średniowiecza w rekonstrukcji” 29 września 2017

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej zaprasza na otwarcie wystawy „Rycerze i damy średniowiecza w rekonstrukcji”, 29 września 2017r. godzina 17.00 budynek ekspozycyjny ul. Warszawska 61.

Na wystawie będzie można zobaczyć rekonstrukcję obozowiska, elementy uzbrojenia, damskie stroje średniowieczne, ceramikę, sprzęty codziennego użytku i innych narzędzi z okresu średniowiecza. Wystawę wzbogacą także oryginalne eksponaty ze zbiorów Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Ekspozycja, którą można zobaczyć w Muzeum jest niewątpliwie okazją do zapoznania się z życiem ludzi sprzed wielu laty.

Wystawa będzie czynna do końca listopada 2017.