Wystawa obrazów mistrzów sztuki europejskiej – przedłużona do końca marca

W związku z dużym zainteresowaniem wystawą „Między życiem a śmiercią”, licznymi zapytaniami i sugestiami z Państwa strony informujemy, że została przedłużona do końca marca 2022r.

Serdecznie zapraszamy od wtorku do niedzieli  w godzinach od 8:00 do 16:00 do Budynku ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie.

Wystawa jest prezentacją dwóch obrazów z kolekcji prywatnej, o dwóch odrębnych  tradycjach  malarskich – tj. flamandzkiej i hiszpańskiej. Jednym z dzieł które będziecie mogli Państwo podziwiać jest obraz  o tematyce mitologicznej „Porwanie Prozerpiny” z XVI w., autorstwa Jana Brueghla Starszego (1568-1625), przy współpracy Hendrika van Balena (1575-1632).

Drugie dzieło z wystawy to obraz rodzajowy „Chłopcy z melonem i winogronami” autorstwa czołowego malarza hiszpańskiego doby baroku Bartolomé Estébana Murillo (1617-1682) i jego warsztatu.

Wystawę uzupełniają  obiekty towarzyszące, ukazujące recepcję oraz popularność motywów pojawiających się na prezentowanych obrazach.

Wystawa jest inauguracją planowanej serii wystaw „Mistrzowie sztuki europejskiej”, które będą prezentowały dzieła wybitnych malarzy i rzeźbiarzy europejskich.

Honorowy Patronat nad wystawę objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patronat Medialny nad wystawą objęli:  Czas Ciechanowa, Tygodnik Ciechanowski, Portal  CiechanówInaczej, Radio KRDP i  Puls Ciechanowa.