Wystawa czasowa „Między życiem a śmiercią”

Obrazy mistrzów sztuki europejskiej już niebawem w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Serdecznie zapraszamy od 26 listopada 2021r. do 28 lutego 2021r. na zwiedzanie wystawy czasowej pt.” Między życiem a śmiercią”.

Wystawa jest prezentacją dwóch obrazów z kolekcji prywatnej, o dwóch odrębnych  tradycjach  malarskich – tj. flamandzkiej i hiszpańskiej. Jednym z dzieł które będziecie mogli Państwo podziwiać jest obraz  o tematyce mitologicznej „Porwanie Prozerpiny” z XVI w., autorstwa Jana Brueghla Starszego (1568-1625), przy współpracy Hendrika van Balena (1575-1632).

Drugie dzieło z wystawy to obraz rodzajowy „Chłopcy z melonem i winogronami” autorstwa czołowego malarza hiszpańskiego doby baroku Bartolomé Estébana Murillo (1617-1682) i jego warsztatu.

Wystawę uzupełniać będą  obiekty towarzyszące, ukazujące recepcję oraz popularność motywów pojawiających się na prezentowanych obrazach.

Wystawa jest inauguracją planowanej serii wystaw „Mistrzowie sztuki europejskiej”, które będą prezentowały dzieła wybitnych malarzy i rzeźbiarzy europejskich.

Honorowy Patronat nad wystawę objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patronat Medialny nad wystawą objęli:  Czas Ciechanowa, Tygodnik Ciechanowski, Portal  CiechanówInaczej, Radio KRDP i  Puls Ciechanowa.