Nowy konkurs dla uczniów „Dorzuć swoje. Atlas zabytków militarnych”.

Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków (www.kobidz.pl) oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej (www.ceo.org.pl) zapraszają uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Dorzuć swoje. Atlas zabytków militarnych”.

Celem konkursu jest budowanie u młodych ludzi wrażliwej postawy wobec dziedzictwa kulturowego poprzez konkretne działania na rzecz zabytków.

Uczestnicy konkursu zamieniają się w Zespół Badawczy, którego zadaniem jest zaopiekować się okolicznym obiektem o tradycjach militarnych – np. średniowiecznym grodziskiem, polem bitwy z czasów II wojny światowej, mogiłą upamiętniającą poległych żołnierzy, czy innym. Jak można zaopiekować się takim szczególnym obiektem? Zespół Badawczy może zadbać o jego pamięć – np. zebrać informacje, sporządzić dokumentację, wykonać akcję edukacyjną wśród mieszkańców, zadbać o czystość wokół obiektu.
By trud włożony w opiekę nad zabytkiem nie przeminął – wszystkie te działania Zespół Badawczy przedstawia w formie reportażu. Reportaże, które zyskają uznanie komisji oceniającej zostaną umieszczone w atlasie zabytków militarnych. Atlas będzie powszechnie dostępny na stronie www.kobidz.pl.
Udział w konkursie jest bezpłatny; zostaną przyznane nagrody (sprzęt elektroniczny, książki, gry edukacyjne oraz pomoce szkolne) oraz wyróżnienia.
Najpierw jednak należy odwiedzić nasze strony, zapoznać się z regulaminem i wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy.
Strona z regulaminem, a także formularzem:
http://www.ceo.org.pl/portal/b_opowiem_wiadomosci_doc?docId=51312
Konkurs organizowany jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2009 www.edd.com.pl
***
Prosimy o rozpowszechnianie informacji o konkursie.

Z poważaniem
Adam Lisiecki,
Zespół ds. Edukacji KOBiDZ

mail: konkurs@kobidz.pl
numer telefonu: 022-826-93-52 wew, 14

Udostępnij na: