Wspólny Bilet do atrakcji Ciechanowa

Zachęcamy do skorzystania z  zakupu jednego biletu uprawniającego do odwiedzenia pięciu atrakcji turystycznych Ciechanowa: wystawy w Parku Nauki Torus, zwiedzania Zamku Książąt Mazowieckich, ekspozycji muzealnej przy ul. Warszawskiej w Ciechanowie oraz Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Ofertę kulturalną uzupełni możliwość skorzystania z parku trampolin.

Regulamin

Park Nauki Torus to nowoczesne miejsce kreatywnej edukacji. Poza interaktywną wystawą oferuje też możliwość podziwiania perełki architektonicznej Mazowsza – odrestaurowanej wieży ciśnień. W obiekcie znajduje się popularna wśród amatorów kuchni wegetariańskiej Cafe Pitagoras.

Zamek Książąt Mazowieckich jest niekwestionowaną atrakcją dla pasjonatów historii i architektury. Na dziedzińcu cyklicznie odbywają się imprezy, koncerty czy turnieje rycerskie. Początek jego budowy sięga XIV wieku. Dziś góruje nad miastem w sąsiedztwie malowniczo meandrującej rzeki Łydyni, po której w weekendy można też pływać kajakami.

Zamek dzieli 10 minut spaceru od budynku ekspozycyjnego Muzeum Szlachty Mazowieckiej, w którym prezentowane są wystawy stałe i czasowe. Natomiast w oddalonej o 12 km od Ciechanowa Gołotczyźnie znajduje kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu, w którym turyści obejrzą m.in. wystawy o szlachcie Mazowsza.

Urozmaiceniem czasu spędzonego na zwiedzaniu będzie możliwość zabawy w pierwszym parku trampolin, jaki powstał w Ciechanowie. Na powierzchni 1000 m Hopa Park oferuje ponad 30 różnych rodzajów trampolin od klasycznych, sportowych przez podłużne ścieżki do skakania czy strefę Ninja Warrior.

Bilet wspólny będzie można nabyć w cenie 41 zł w każdej z placówek, które podjęły współpracę. W każdym z obiektów obowiązuje jednorazowe wejście. Bilet będzie ważny tydzień od zakupu.

Dnia 8 sierpnia 2022r. podpisano umowę dotyczącą wprowadzenia biletu łączonego do pięciu atrakcji turystycznych podpisali w Parku Nauki Torus Prezydent Miasta Ciechanów – Krzysztof Kosiński, Zastępca Dyrektora Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie – Robert Kołakowski oraz właściciel Hopa Park – Radosław Kieda.

Akcja przedłużona do 31 grudnia 2023 roku.