NOC MUZEÓW 2021

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję ,,Nocy Muzeów”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 15 maja w godzinach od 18:00 do 23:00.

W ramach wydarzenia zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystaw w porach wieczorno-nocnych w budynku ekspozycyjnym w Ciechanowie i Kompleksie dworkowo-parkowym w Gołotczyźnie – oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i obowiązujących rygorów sanitarnych.

Budynek ekspozycyjny:

Wystawy stałe: „Utracony świat. Ślady rodzin żydowskich do 1942 roku”, „Dawne rzemiosło wsi mazowieckiej w miniaturze”i „Rzeźba ludowa ze zbiorów Heleny i Mariana Przedpełskich”.

Wystawy czasowe: Obrazy z domów naszych przodków”, „Medale i palakiety ze zbiorów Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie”.

Kompleks dworkowo-parkowy w Gołotczyźnie;

Dworek” hrabianki Aleksandry Bąkowskiej, stała ekspozycja „Szlachta mazowiecka w malarstwie i wnętrzach”, na którą składa się malarstwo Adama Kazimierza Feliksa Ciemniewskiego, Jana Chryzostoma Ciemniewskiego i Olgierda Vetesco.

Willa „Krzewnia”,w której żył i przez wiele lat tworzył Aleksander Świętochowski.  Budynki inwentarskie z wystawą maszyn, pojazdów i narzędzi rolniczych z początku XX w.

Dworek drobnoszlachecki wraz ze spichlerzem, przeniesiony z odległego o kilka kilometrów Mężenina-Węgłowice. We wnętrzu dworku znajduje się ekspozycja,  która ma charakter multimedialny i interaktywny pełniąc przede wszystkim funkcje edukacyjne i animacyjne.

Z powodu trwających prac budowlanych w obrębie dziedzińca, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie będzie wyłączony z wieczornego zwiedzania (czynny tylko w godz.10:00 -18:00).

 

Udostępnij na: