„Muzyka Świata w Mazowieckim Dworze”- koncert

Cykl koncertów „Muzyka Świata w Mazowieckim Dworze” rozpoczęty. Pierwszy koncert „Szlakiem Polskiego Romantyzmu. Z Mazowsza na Salony Francji i Turcji „– już za nami.  To była prawdziwa „uczta dla ducha”. Zainteresowanie tym wydarzeniem okazało się tak ogromne, że sala w Dworze Aleksandry Bąkowskiej nie była w stanie pomieścić wszystkich, którzy przybyli do Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Mamy jednak nadzieję, że wszelkie niedogodności zrekompensował gościom cudowny koncert, w wykonaniu Pań Elżbiety Nowotarskiej – Leśniak (sopran) i Ireny Ülkü – Podobas (fortepian), które na co dzień mieszkają w Turcji, w Stambule.

Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów: Giacomo Pucciniego, Fryderyka Chopina, tureckiego kompozytora Cemala Resida Reya oraz mazurki Chopina w opracowaniu Pauliny Viardot. To było pierwsze spotkanie w ramach cyklu koncertów pt. „Muzyką Świata w Mazowieckim Dworze” związanych z jubileuszem 50-lecia Muzeum Szlachty Mazowieckiej, które przypada w przyszłym roku. Podczas kolejnych spotkań będziemy przybliżać Państwu muzykę z różnych epok, krajów i kontynentów. Cały cykl koncertów objął swoim Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.

O kolejnych koncertach będziemy Państwa informować 🙂

foto: Łukasz Szpejewski