MazoPikniki – zapraszamy

Zapraszamy do udziału w MazoPiknikach! Samorząd Województwa Mazowieckiego (Mazowsze Serce Polski) przygotowało  cykl sześciu pikników plenerowych, każdy w innym mieście, skierowanych do mieszkańców. Będzie ciekawie! Będzie eko! Będzie zdrowo! Będzie MazoRazem!

Pierwszy MazoPiknik odbędzie się na błoniach zamkowych 9 lipca między godz. 11.00 a 18.00.  Pojawi się tam  jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi i przysmakami a także: wielkoformatowe gry, zabawy, konkursy z nagrodami.  W trakcie MAZOpikniku odbędą się warsztaty m.in. z szycia woreczków na warzywa i owoce z wykorzystaniem firan oraz warsztaty z robienia woskowijek.

Pojawi się też strefa turystyki, w której uczestnikom udostępniona będzie możliwość wirtualnego zwiedzania mazowieckich muzeów. Obecni na pikniku będą mogli znaleźć szczegółowe informacje na temat zrównoważonej i ekologicznej turystyki na Mazowszu.

Przed Zamkiem Książąt Mazowieckich stanie też miasteczko zdrowia. Na trawie będzie można wspólnie ćwiczyć jogę i nauczyć się tańca, skorzystać z porad i konsultacji dietetyka, oznaczyć poziom cukru i cholesterolu, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzyć ciśnienie krwi i wykonać EKG. W sekcji poświęconej zdrowiu znajdzie się także możliwość pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI czy zbadania skóry głowy. Chętni będą mogli nauczyć się podstawowych zasad pierwszej pomocy. Imprezie towarzyszyły będą pokazy ambulansów.

Imprezę zakończy potańcówka na dechach i silent disco.

Terminy i lokalizacje MazoPikników:
9 lipca 2022r. – Ciechanów – błonia Zamku Książąt Mazowieckich
16 lipca 2022r. – Płock – Plac Starego Rynku 2
23 lipca 2022r. – Ostrołęka – plaża miejska w Ostrołęce ul. Wioślarska
30 lipca 2022r. – Iłża – przy Zamku Biskupów Krakowskich
6 sierpnia 2022r. – Siedlce – teren zielony przy amfiteatrze ul. Wiszniewskiego
27 sierpnia 2022r. – Żyrardów na terenie rekreacyjnym nad Zalewem Żyrardowskim
 
Do zobaczenia na pikniku! Mazo!
Udostępnij na: