Letni Koncert Muzyki Dawnej- 02.07.2016r

Muzycznej uczty duchowej dostarczyli ciechanowskiej publiczności muzycy olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua, którzy 02.07.2016r. koncertowali w budynku Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.


Muzycy koncertowali w Ciechanowie nie po raz pierwszy. W tym roku minęło 24 lata od ich pierwszego występu przed ciechanowską publicznością. Koncerty zespołu Pro Musica Antiqua odbywają się cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Na sobotnim koncercie wystąpił zespół w składzie: Leszek Szarzyński –flet, Jerzy Szafrański – obój, Roman Kuźniak –fagot, Paweł Panasiuk –wiolonczela, Agnieszka Panasiuk – fortepian, Agnieszka Dziewulska-Pawłowska –mezzosopran.
Atmosfera koncertu stanowiła nieocenioną wartość duchową zarówno dla twórców jak i odbiorców. Licznie zgromadzona publiczność z nieskrywanym zachwytem słuchała utworów powstałych w okresie baroku, romantyzmu, renesansu i współczesnych melodii. Nie obyło się też bez bisów.

Pro Musica Antiqua, to zespół kameralny założony przez prof. Leszka Szarzyńskiego we wrześniu 1992 roku w Olsztynie. Jest on jego kierownikiem artystycznym i menadżerem. Skupił wokół siebie wybitnych artystów: solistów orkiestr symfonicznych i profesorów akademii muzycznych. Grupa dysponuje bogatym repertuarem obejmującym muzykę różnych epok.

Poniżej krótka fotorelacja.

Udostępnij na: