Kwiaty Ogrodów i Majowe Muzykowanie

Jak co roku w trzecią niedzielę maja  dział etnograficzny Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zorganizował w zespole parkowo – dworkowym w Gołotczyźnie „ Kwiaty Ogrodów”.

Jest to plenerowa wystawa połączona nie tylko ze sprzedażą kwiatów, ale także wszelkich wyrobów z tworzyw naturalnych takich jak: wiklina, ceramika, skóry, wosk, drewno. Można było znaleźć ręcznie tkane chodniki oraz regionalne kulinaria m.in. piwo kozicowe, wędliny, chleb pieczony na chrzanowych liściach. Dla najmłodszych przeznaczono stoisko z kolorowymi lizakami. Nie zabrakło też waty cukrowej i obwarzanków. Na terenie parku funkcjonowała także „kawiarenka”, w której można było odpocząć, zjeść coś słodkiego czy napić się kawy.

Wzorem lat ubiegłych na Kwiatach Ogrodów odbyło się także Mazowieckie Majowe Muzykowanie tj. przegląd solistów i kapel grających tradycyjną muzykę z Mazowsza na dawnych instrumentach. Występy muzykantów znakomicie komponowały się ze scenerią gołockiego parku i  wystawą „Kwiatów Ogrodów”.

Majowe Muzykowanie

foto: Kazimierz Kosmala