KWIATY OGRODÓW 2011

15 maja (niedziela) 2011r. w godz. od 10:oo do 18:oo w zabytkowym parku w Muzeum w Gołotczyźnie miała miejsce kolejna edycja wystawy plenerowej pt. „Kwiaty Ogrodów”.
W programie były również koncerty muzyczne i występy zespołów folklorystycznych.

KWIATY OGRODÓW – impreza cykliczna w plenerze odbywająca się w trzecią niedzielę miesiąca maja każdego roku.

Impreza, której towarzyszą koncerty zespołów folklorystycznych oraz kiermasze wyrobów rzemiosła i twórczości ludowej odbywa się jak zwykle w oddziale Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Gołotczyźnie na terenie parku przydworskiego.

Celem muzeum jest zarówno promowanie stałych ekspozycji w Dworze im. Aleksandry Bąkowskiej i Krzewni -A.Świętochowskiego, jak też wykorzystanie architektury tych obiektów wraz z malowniczym parkiem i wkomponowanymi w tę przestrzeń zabytkową stoiskami kwiatowymi, malarstwem, rzeźbą i plastyką. Całość tworzy harmonijną kompozycję krajobrazową na tyle jak się wydaje oryginalną i relaksacyjną , że właściciele stoisk przybywają coraz liczniej na Kwiaty Ogrodów, oczekując co prawda sprzedaży swoich wyrobów ale przede wszystkim jak twierdzą: „po prostu lubią tu przebywać” i być także odbiorami tej specjalnej ekspozycji przeznaczonej dla zabieganych i zmęczonych, którzy mogą tu znaleźć chwilę relaksu i refleksji.

Wystawa połączona ze sprzedażą: kwiatów i krzewów ozdobnych,
rzeźb i obrazów o tematyce florystycznej, plastyki obrzędowej, wyrobów pszczelarskich, wyrobów z surowców naturalnych o przeznaczeniu ogrodowym.

 

Udostępnij na: