Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu do wzięcia udziału w konkursie MOJE MAZOWSZE IV EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „Grody i zamki na Mazowszu”.
Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Ogólnym przesłaniem całego cyklu konkursu „Moje Mazowsze” jest budowanie tożsamości regionalnej, wzmacnianie więzi społecznych i poczucia dumy z przynależności do wspólnoty mazowieckiej, jak również poszerzanie wiedzy na temat historii Mazowsza oraz popularyzowanie tego regionu Polski. Tegoroczny temat konkursowy brzmi: „Grody i zamki na Mazowszu”.
Na Mazowszu znajduje się wiele fascynujących grodów i zamków, które stanowią część bogatej historii regionu. Grody były wczesnymi warowniami obronnymi, często zbudowanymi na wzniesieniach lub nad rzekami, chroniącymi mieszkańców przed najazdami. Z kolei zamki, zwykle wznoszone w późniejszych okresach, pełniły zarówno funkcje obronne, jak i reprezentacyjne dla lokalnych władców. Wśród najbardziej znanych obiektów na Mazowszu znajdują się Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Zamek w Czersku, Zamek w Pułtusku oraz Zamek w Radomiu. Każde z tych miejsc ma swoją unikatową historię i architekturę, przyciągając turystów z całego świata.
Niniejsza edycja konkursu organizowanego przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbywa się pod honorowym patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkających i uczących się na Mazowszu.
USTALENIA WSTĘPNE
Organizator konkursu: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w
Cele:
Konkurs ma na celu:
budować tożsamość regionalną, wzmocnić więzi społeczne i poczucie dumy z przynależności do wspólnoty mazowieckiej;
budować zainteresowanie kulturą, tradycjami, przyrodą województwa mazowieckiego;
poszerzyć wiedzę na temat historii Mazowsza;
popularyzować region
Temat przewodni konkursu: „Grody i zamki na Mazowszu”.
Organizator zastrzega sobie prawo do:
wprowadzenia zmian w regulaminie konkursu;
odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny;
nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej liczby nadesłanych
II PRACA KONKURSOWA
Konkurs przeznaczony jest dla trzech kategorii
Kategoria I uczniowie klas I-IV oraz kategoria II uczniowie klas V-VIII mają za zadanie przygotować pracę plastyczną na powierzchni płaskiej (malarstwo, grafika, rysunek i ) przedstawiającą grody i zamki znajdujące się na Mazowszu. Do pracy prosimy załączyć zdjęcie wybranego zamku czy grodu.
Kategoria III uczniowie ponadpodstawowych mają za zadanie przygotować album o wybranym przez siebie grodzie lub zamku na Mazowszu wraz z opisem jego historii lub opowiadaniem (legenda, ciekawostka historyczna).
III ZASADY KONKURSU
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa mazowieckiego. Warunkiem koniecznym jest również zamieszkanie na terenie województwa
Autorem pracy może być tylko jedna
Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę.
Nadesłane prace konkursowe muszą być pracami własnymi, oryginalnymi, związanymi z tematem
Zgłoszone prace muszą być wcześniej niepublikowane i
Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest złożenie pracy plastycznej lub albumu (zgodnych z parametrami określonymi w punktach 2 i II.3) z czytelnie wypełnionym (WIELKIMI LITERAMI) i podpisanym formularzem zgłoszeniowym stanowiącym załącznik do niniejszego regulaminu.
Odpowiednie dokumenty, pracę konkursową oraz podpisany i wypełniony czytelnie (WIELKIMI LITERAMI) formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, ul. Warszawska 61, 06-400 Ciechanów z dopiskiem:
Konkurs „Grody i zamku na Mazowszu”.
Zgłoszenia niewypełnione, nieczytelne lub wypełnione na innym formularzu niż dopuszczony w niniejszym regulaminie – nie będą
Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane Autorom i przechodzą na własność
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia zaistniałe podczas transportu
Organizator zastrzega sobie prawo do wstępnej kwalifikacji
Nabór prac trwa od 01. 07.2024 r. do 31.10.2024 r.
IV SPOSÓB OCENY PRAC, SKŁAD JURY
Ocenę prac konkursowych oraz wyłonienie Laureatów przeprowadzi Komisja konkursowa (zwana dalej: Jury).
Prace będą oceniane pod względem zgodności z regulaminem, poprawnością merytoryczną i zgodnością z tematem, oryginalnością treści oraz ogólną estetyką pracy plastycznej/poziomem językowym opowiadania.
Decyzje podjęte przez Jury nie będą podlegać procedurze odwoławczej.
V NAGRODY
Spośród nadesłanych prac Jury oceni i wybierze po trzy najlepsze prace konkursowe w każdej kategorii
Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody
O wynikach konkursu oraz terminie wręczenia nagród powiadomimy na naszej stronie internetowej: muzeumciechanow.pl oraz muzealnym Facebooku do dnia 29.11.2024 r.
VI KONTAKT
W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 23 672 55 87 lub mailem ekspozycja@muzeumciechanow.pl, osobą do kontaktu jest Andrzej Pacek z Działu Oświatowego
VIIPOLITYKA PRYWATNOŚCI
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podanie prawdziwych danych
Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
Wysłanie pracy na Konkurs jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie danych osobowych do celów.
FORMULARZ DO WYPEŁNIENIA : formularz