Koncert: „Wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza do oddziału Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na wieczór słowno-muzyczny, poświęcony twórczości dwóch wielkich Polaków: Cypriana Kamila Norwida i Fryderyka Chopina, pt.:” Wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi”,  który odbędzie się 4 czerwca (sobota) 2022 r. o godzinie 17.00  w Dworze Aleksandry Bąkowskiej .

W programie:

Preludium Fis-dur op. 28 nr 13

Walc cis-moll op. 64 nr 2

Walc F-dur op. 34 nr 3

Mazurek H-dur op. 56 nr 1

Nokturn e-moll [op. 72 nr 1] WN 23

Kompozycja własna: Souvenir de Chopin

Wystąpią:

Ireneusz Dydliński – aktor, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Występował na scenach Teatru Dramatycznego, Teatru Studio, Teatru Narodowego w Warszawie, a także na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu i Teatru Powszechnego w Radomiu. Zagrał wiele ról w filmach, serialach i programach telewizyjnych. Przez dziesięć lat współpracował z Jackiem Fedorowiczem przy programie satyrycznym Dziennik Telewizyjny. Jedną z ważniejszych jego ról filmowych jest rola wojewody gdańskiego Jerzego Kołodziejskiego w filmie Andrzeja Wajdy Wałęsa. Człowiek z nadziei. Obecnie w serialu Rodzinny Interes gra postać Ryszarda Wrzoska, właściciela warsztatu samochodowego. Przez kilkanaście lat prowadził własną Agencję Artystyczną ART-D w ramach której zrealizował wiele spektakli i koncertów dla dzieci, młodzież i dorosłych.

Robert Walkowski – aktor, reżyser teatralny, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Rozmaitości, Teatrem Polskim i Teatrem Narodowym w Warszawie, zrealizował spektakle w Poznaniu, Elblągu, Płocku, Lublinie, Wałbrzychu, Rzeszowie. Jest laureatem Grand Prix festiwalu Verba Sacra w Poznaniu. Zrealizował także słuchowiska radiowe, ostatnio nagrał „Kalendarium Powstańczej Warszawy” ukazujące przebieg powstania w poezji tamtego czasu.

Ignacy Piekarz – pianista, uczeń szkoły muzycznej w klasie p. prof. Dagny Baczyńskiej – i Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie.
Osiągnięcia artystyczne w konkursach muzycznych:
2022 V – I nagroda – II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin Plus” w Krakowie.
2022 IV – I nagroda – XVI Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego
Szafranków – Rybnik 2022.
2022 II – III nagroda – International Music Competition Gloria Artis in Vienna
2022 II – Laureat – V Ogólnopolski Konkurs “W barokowym stylu” Fundacji J. Romanowskiego.
2022 I – Wyróżnienie i Wyróżnienie specjalne – XXV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im.
I. J. Paderewskiego w Tuchowie.
2021 IX – Wyróżnienie – Constanta International Competition – Festival for Young Pianists.
2021 XII – I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Cantabile 2021.
2021 VI – II nagroda – I Ogólnopolski konkurs “Co młodym w duszy gra?” – ZSM I i II St. w Rudzie
Śląskiej.