Koncert „Retro-„W Starym Kinie”

W piątkowy wieczór 27.12.2019r.w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbył się koncert pn: „Retro-„W Starym Kinie” w wykonaniu artystów z zespołu Impressja. Zespół wystąpił w składzie: Magdalena Sowa -wokal, Rafał Kuźma-wokal, Paweł Łukasik-altówka, Artur Łukasik-kontrabas  i Joanna Błażej-Łukasik-fortepian.

Koncert otworzyła Pani Hanna Długoszewska – Nadratowska dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.  Powitała gości i wprowadziła w atmosferę wydarzenia, które przyciągnęło ogromną rzeszę miłośników muzyki z okresu międzywojennego. Rozbrzmiewały szlagiery z dawnych lat, w tym przeboje kinowe i estradowe ówczesnych gwiazd. Oklaskiwano utwory: Hanki Ordonówny,  Toli Mankiewiczówny, Zuli Pogorzelskiej, Aleksandra Żabczyńskiego, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo.

Atmosfera występu przerodziła się we wspólne śpiewanie muzycy – publiczność. Okazało się , iż mimo upłynęło wiele lat od momentu świetności prezentowanych utworów, to nadal są one znane  i chętnie śpiewane.

foto: Zdzisław Smardzewski