Kolejna niezwykła noc za nami…

18 maja 2013r. odbyła się Międzynarodowa Noc Muzeów, do której po raz pierwszy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przyłączyło się w 2009 roku. Przez ten czas odwiedziło nasze progi kilkanaście tysięcy turystów. Rok 2013 jest dla ciechanowskiego Muzeum wyjątkowy. Właśnie w tym roku obchodzimy jubileusz 40 lat istnienia Muzeum w mieście a także otwarto dla zwiedzających po blisko dwuletniej rewitalizacji Zamek Książąt Mazowieckich. I to właśnie ten obiekt był najchętniej odwiedzany przez turystów w ta niezwykłą noc. Po raz pierwszy udało się połączyć 3 trwające w mieście imprezy, które odbywały się na błoniach zamku a także na zamkowym dziedzińcu. Noc Muzeów, IX Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe i Spring Blues Night zgromadziły rzeszę zwolenników. Muzeum Szlachty Mazowieckiej to nie tylko Zamek, ale także ekspozycja przy ul. Warszawskiej i Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Między wszystkimi obiektami, dzięki wsparciu Urzędowi Miasta Ciechanów kursował specjalnie oznakowany, bezpłatny autobus. Turyści mogli bezpłatnie zwiedzać ekspozycje muzealne, uczestniczyć w warsztatach plastycznych, w projekcji filmów, a najmłodsi w przedstawieniu teatru Guliwer ze Szkoły Podstawowej nr 5 i w nocnym czytaniu bajek. W Gołotczyźnie odbyła się biesiada harcerska przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Po raz pierwszy do Nocy Muzeów przyłączył się Ciechanowski Browar, który otworzył swoje podwoje dla zwiedzających. Noc Muzeów 2013 uważamy za duży sukces, o czym świadczy frekwencja blisko 7000 zwiedzających.