Karnawał w dworze i chłopskiej zagrodzie-wystawa czasowa

W Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie (14.02.2020r.)odbył się wernisaż wystawy pt: „Karnawał w dworze i chłopskiej zagrodzie”. Gości przywitali Jarosław Wałaszyk – kierownik Oddziału Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie i kurator wystawy Jolanta Ostaszewska.

Wystawa ma za zadanie przybliżyć historię karnawału w domach ziemiańskich i chłopskich,  stąd znajdują się tutaj specjalnie wydzielone miejsca aranżujące te wnętrza. Na szczególną uwagę zasługuje zbiór masek oraz ubiorów  zapustnych, w sumie obejrzeć można ponad 100 eksponatów, związanych z prezentowaną tematyką.

Muzealia pochodzą z Państwowego  Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w  Ciechanowie wraz z oddziałem  Gołotczyźnie.

Ekspozycja czynna jest od 14 lutego do 12 kwietnia 2020 r.

Zapraszamy.