II NOC MUZEÓW 2010r.

Materiały archiwalne
II NOC MUZEÓW_2010r.
15 maja 2010r. w Muzeum Szlachty Mazowieckiej przy ul. Warszawskiej 61, Zamku Książat Mazowieckich w Ciechanowie i Muzeum w Gołotczyźnie w godz. od 18 do 23. odbyła się kolejna już NOC MUZEÓW.

15 maja 2010r. Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zorganizowało po raz drugi Noc Muzeów. Sama impreza ma charakter ogólnoeuropejski. Po raz pierwszy zorganizowano ją w 1997r. Niemczech. Od tego momentu Noc Muzeów cieszy się dużym powodzeniem. Z roku na rok przybywało państw i miast pragnących ją zorganizować także u siebie. Obecnie bierze w niej udział ponad 120 miast Europy.
W Ciechanowie i Gołotczyźnie ekspozycje muzealne były udostępnione bezpłatnie w godz. 18.00 – 23.00. Na turystów czekało wiele atrakcji. W programie znalazły się koncerty, przedstawienia, projekcje filmów, warsztaty dla dzieci. W budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej Noc Muzeów rozpoczęto koncertem, w którym udział wzięło „ Trio Filharmoników” z Żytomierza. Po nim ok. 19.15 rozpoczął się spektakl „ Ożenek” M. Gogola w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1 w Ciechanowie, W tym samym czasie w specjalnie zaaranżowanej do tego celu sali Fundacja Rozwoju Talentów” Jestem Blisko” zorganizowała dla milusińskich nocne czytanie bajek. Gościem specjalnym była warszawska aktorka Katarzyna Kownacka. Dzieci w domowej i wręcz bajecznej atmosferze – na poduszkach, przy blasku kominka wsłuchiwały się w opowieści zaproszonego gościa. Wieczorem odbył się koncert wykonaniu uczniów PSM w Ciechanowie. W Gołotczyźnie wystąpił zespół „Toporowski Duo”, który wykonał koncert akordeonowy. Pod zamkiem można było zwiedzić obozowisko rycerskie i posmakować tamtejszego jadła. Dla amatorów kiełbasek czekały specjalnie przygotowane ogniska i kijki. Na zakończenie imprezy odbył się widowiskowy pokaz teatru ognia „ Enigma”.

Udostępnij na: