Ferie w sieci z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Zapraszamy do udziału w zajęciach, które co roku MSM przygotowuje  dla dzieci i młodzieży na okres ferii zimowych. W związku z tym, że nie możemy się spotkać osobiście w muzeum, zapraszamy milusińskich  na naszego facebooka.  Zdajemy sobie sprawę, że lekcje w sieci mogły się już trochę znudzić, dlatego po kilku minutowych filmikach  zachęcimy także do odejścia od ekranów komputerów i samodzielnego, wykonania przygotowanych dla uczestników zadań.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy mieć dostęp do internetu, codziennie od poniedziałku do piątku (od 4 do 17 stycznia) o godzinie 10:00. Zatem zapraszamy.

Na pierwszy turnus przygotowaliśmy lekcje o dziejach zamku na podstawie legend, o średniowiecznej mennicy, o zawodach z epoki średniowiecza  i o  życiu codziennym na ciechanowskim zamku.

W drugim turnusie ferii przybliżymy  historię  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i jego obiektów. Opowiemy o Budynku ekspozycyjnym, Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Dworku Aleksandry Bąkowskiej, Krzewni – (Domu Aleksandra Świętochowskiego) i Dworku  Drobnoszlacheckim.