FERIE w MUZEUM 1.02. – 5.02.2010r.

w programie, m.in.
1. przedstawienie w wykonaniu fundacji ART,
pt. „MUZYCZNE PODRÓŻE”
2. gry, zabawy oraz własnoreczny wypiek faworów
3. gry i zabawy na sniegu przy Zamku Książąt Maz. w Ciechanowie
4. Kulig, ognisko i zabawy na śniegu w zabytkowym parku
w Gołotcyzźnie .

Fundacja ART, „MUZYCZNE PODRÓŻE – wykonawcy:
1. Aleksandra Okrasa – Wachowska – solistka sopran
liryczny koloraturowy
2. Włodzimierz Trzeciak – pianista na co dzień współpracuje
z Orkiestrą Koncertową Wojska Polskiego
3. Grzegorz Grzywacz- mim z Teatru Żydowskiego w Warszawie
4. Maria Reif – aktorka- scenariusz i prowadzenie koncertu
Co to jest podróż?
Czy ludzie lubią podróżować?
A kiedy najczęściej podróżujemy?
Te i inne pytania zadamy dzieciom po to aby je zabrać w podróż ale w podróż muzyczną…
Wszyscy znają różne sposoby podróżowania…, ale trzeba także wiedzieć, że każdy kraj, każdy kontynent ma inną MUZYKĘ.
Nasza podróż rozpoczniemy od:
Niemiec
Dzieci usłyszą Walca As- dur Johannesa Brahmsa oraz piękną pieśni „Widmung” F. Schumanna
Austria
Serenada F.Schuberta (tą melodią zaczynał się kiedyś serial „W kamiennym kręgu”)
walc J. Straussa – utwór na fortepian „Nad pięknym modrym Dunajem”
Węgry
Aria z „Wesołej wdówki” Franza Lehara oraz Czardasz z operetki E. Kalmana „Księżniczka Czardasza”
Włochy
Składanka pieśni neapolitańskich : „Wróć do Sorento lub O sole mio „(toast z opery Traviata G.Verdiego)
Francja
Marsylianka
La vie en rose (E.Piaf) oraz piosenka Celine Dion
USA
Tonight z musicalu „West Side Story” L. Bernsteina
Summertimes z opery “Porgy & Bess” G. Gershiwina
Rosja
Kalinka- instrumentalnie
„Szto mnie żyt” Warłamowa
Wprowadzenie dzieci w „Rok Chopinowski”
Przybliżenie osoby i utworów F. Chopina wspólna nauka pieśni „Życzenie” Chopina w Jubileuszowym Roku Fryderyka Chopina
Naszą wycieczkę pantomimicznie ubarwiać będzie Mim, który za pomocą specjalnych etiud i zagadek podpowiadać będzie dzieciom, do którego kraju podąża nasza podróż. W ten sposób dzieci nie tylko poznają charakterystyczną muzykę i taniec wybranego przez nas kraju ale także kuchnię oraz znane postacie, które kojarzą się z tym krajem.
Nasi mali melomani poznają kompozytorów w/w krajów, poznają język, charakter muzyki, bawią się wraz z mimem, uczą się śpiewać ale przede wszystkim świetnie się bawią. Solistka Aleksandra Okrasa ma bardzo szerokie możliwości wokalne dlatego z łatwością pokaże dzieciom technikę śpiewu operowego, operetkowego, styl piosenki francuskiej i musicalu.