Dworek w Gołotczyźnie – wystawa czasowa „Przyroda i My”.

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza do  Dworku w Gołotczyźnie na wystawę czasową, pt. Przyroda i My”, która czynna będzie tylko do 15.11.2013r.

W Dworku Al. Bąkowskiej w Muzeum w  Gołotczyźnie, w sali koncertowej, prezentowana jest wystawa, pt.  „Przyroda i my”. Podzielona jest na trzy części:  pierwsza to zaaranżowane miejsce życia zwierząt, zarówno w środowisku leśnym jak i poza nim, gdzie rozmieszczono różnorodne gatunki fauny. Odnaleźć tutaj można zarówno ptaki takie jak:  sowy, kruki, gawrony, dzięcioły i dzikie kaczki, a także sarnę, młodego daniela, bobra czy jeże.  Prezentowany „las” jest pełen drzew i runa leśnego, a dodatkową atrakcją są odgłosy natury które słyszymy i  charakterystyczne dla tego miejsca śpiewy ptaków, szum wody czy dźwięki  z okolic stawów i bagien.  Druga część wystawy, to pokój myśliwego – miejsce  pełne trofeów, odpoczynku i pracy, ludzi uprawiających tę dyscyplinę. Jest również nawiązanie do działań ukierunkowanych w stronę ochrony przyrody, ponieważ myśliwi także współpracują ze służbami leśnymi w tej właśnie dziedzinie. Część trzecia to prezentowane w gablotach gatunki owadów chronionych w Polsce i innych  szkodników leśnych..

Wystawa ma za zadanie przybliżyć wszystkim, a zwłaszcza dzieciom, nasze środowisko naturalne, w którym żyjemy. Zapoznać się z rzemiosłem myślistwa, jako pracy na rzecz ochrony przyrody, która przecież bez takich poczynań zaginie.