„Być modną – czyli trendy w ubiorze damskim z drugiej połowy XIX i początkach XX wieku”- zapraszamy za zwiedzanie wystawy

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy  czasowej pt.:„Być modną – czyli trendy w ubiorze damskim z drugiej połowy XIX i początkach XX wieku”, która prezentowana jest w dworze Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie do 31 stycznia 2023r.

Na wystawie zaprezentowanych jest około 80 eksponatów pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Wystawa ukazuje najważniejsze trendy modowe w ubiorze damskim z drugiej połowy XIX i początkach XX wieku oraz powiązanych z nimi kodów towarzyskich, etykiety, moralności i obyczajów. Wśród eksponatów można zobaczyć suknie wieczorową, suknie wizytową i  poranną,  bieliznę a także dodatki damskiej garderoby m.in kapelusze, torebki, wachlarze, brosze, parasolki, buty czy  rękawiczki.

kurator wystawy: Łukasz Szpejewski