„Biało-czerwona na co dzień i od święta” – wystawa czasowa

Flaga Narodowa to jeden z 3 symboli naszego kraju. Często wydaje się nam, że wiemy o niej wszystko. Jednak nie zawsze wiemy jak prawidłowo ją wyeksponować, kiedy i kto może ją wywiesić, a jeśli już to jakiej flagi użyć. Przepisów dotyczących flagi jest bardzo wiele, prezentowana wystawa czasowa została przygotowana aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do sposób i czasu jej eksponowania. Zapoznają się państwo również z historią Flagi Narodowej, protokołem dyplomatycznym, ceremoniałem wojskowym oraz dlaczego nie kotylion to nie to samo co kokarda narodowa.

Na podstawie wystawy Muzeum przygotowało lekcję muzealną połączoną z warsztatami dla wszystkich rodzajów szkół o tym samym tytule. Serdecznie zapraszamy. Zapisy pod nr tel. 23 672 55 87.