Bezpłatne zwiedzanie wystawy poświęconej Prezydentowi Ignacemu Mościckiemu 11.11.2017

W związku z obchodami Święta Niepodległości informujemy, że wystawę czasową „Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę Urodzin” prezentowaną w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie w dniu 11 listopada 2017r. można zwiedzać bezpłatnie. Muzeum czynne tego dnia w godzinach 8-16. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa zorganizowana przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim pod Honorowym Patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Prezentowana w ciechanowskim muzeum od 20 października 2017r. do 30 marca 2018r. jest wyrazem pamięci o nieprzeciętnym Prezydencie – uczonym  światowej sławy, twórcy przemysłu chemicznego, zasłużonym gospodarzu państwa, znakomitym reprezentancie polskiego narodu…rodem z ziemi ciechanowskiej. Bogato ilustrowane plansze dydaktyczne wprowadzają w klimat życia byłej głowy państwa. Dopełniają ją unikatowe pamiątki po Prezydencie pochodzące ze zbiorów Jasnogórskich i Zamku Królewskiego w Warszawie. Komisarzem wystawy jest dr Bogumiła Umińska.