Wykład prof. Grzegorza Nowika „Bitwa Warszawska na północnym Mazowszu”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej  w Ciechanowie zaprasza na wykład prof. Grzegorza Nowika „Bitwa Warszawska na północnym Mazowszu”, który odbędzie się  16 października (piątek) o godz. 1300 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61.

Z uwagi na rozwijająca się pandemię liczba osób biorących udział w spotkaniu jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem: 23 672 53 46

Grzegorz Nowik – profesor Instytutu Studiów Politycznych PAN,   v-ce dyrektor ds naukowych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, ale także instruktor harcerski. Od 1990 roku pracuje w zespole badawczym wydającym dokumenty wojny Polski z bolszewicką Rosją 1918-1920, który opublikował 11 tomów dokumentów liczących łącznie ponad 10 tys. stron. Obecnie jest kierownikiem tego zespołu. Jest autorem kilkunastu książek i wielu artykułów naukowych, ale największy rozgłos przyniosła dwutomowa monografia polskiego radiowywiadu – Zanim złamano „Enigmę” – rozszyfrowano „Rewolucję”. Tym zagadnieniom, w tym „Cudowi nad Łydynią” w Ciechanowie poświęcone będzie to spotkanie.

 

Udostępnij na: