„Życie żydowskie w dzisiejszej Polsce” spotkanie z Naczelnym Rabinem Polski

11 marca (wtorek) 2014 roku o godz. 17:00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61 odbyło się  spotkanie z Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichempt: „Życie żydowskie w dzisiejszej Polsce”. Organizatorzy: Portal 06-400.pl oraz Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Schudrich, Michael-large_mediumMichael Schudrich urodził się w Nowym Jorku w 1955 r., gdzie uczęszczał do szkół żydowskich oraz studiował na State University of New York w Stony Brooks i na Columbia University. Rabinem został w 1980 r., następnie sześć lat spędził w Japonii – tam dbał o potrzeby religijne miejscowej społeczności żydowskiej, ucząc żydowskiej kultury i historii. W 1990 r. zaczął pracować dla Fundacji Laudera, lata 1992-1998 spędził w Warszawie. Do Polski wrócił w 2000 r. jako główny rabin Warszawy i Łodzi. Cztery lata później został wybrany naczelnym rabinem Polski, którym jest do dnia dzisiejszego. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w dialogu polsko-żydowskim. Pochodzi z żydowskiej rodziny o polskich korzeniach.