W SZLACHECKIM DWORZE – Ferie 2015 w Muzeum w Gołotczyźnie

Tegoroczna aura sprzyjała zorganizowaniu po raz pierwszy w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, zajęć feryjnych dla dzieci szkół podstawowych. W ciągu dwóch tygodni (19.01.20 – 30.01.2015 r. ) odwiedziło naszą placówkę ok. 70 milusińskich:

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gołotczyźnie, szkół Sońska i okolic a także Ciechanowa. W ciekawie udekorowanej Sali koncertowej Dworku Aleksandry Bąkowskiej młodzi uczestnicy mogli samodzielnie wykonać maski karnawałowe, różnymi metodami plastycznymi, usłyszeć opowieści o historii szlacheckich zabaw karnawałowych, namalować podczas pleneru malarskiego „Zima oczami dziecka” świetne „obrazy” uwieczniające park gołocki. Lepiono bałwana, nie zabrakło także tradycyjnego kuligu. Chętni mogli zapoznać się także z procesem powstawania i pieczenia pączków, oczywiście z degustacją, a całość imprezy zakończył bal, gdzie przy muzyce bawiono się radośnie przez kilka godzin.
Dzieci wyniosły niezapomniane wrażenia, a pracownicy naszego muzeum satysfakcję z udanej „premiery” karnawałowych szaleństw.
Warto wspomnieć, że pomysł i realizację całego wydarzenia opracowali  pracownicy muzeum: Jolanta Ostaszewska, Bożena Lelewska i Łukasz Szpejewski.