X ZAJAZD SZLACHECKI W GOŁOTCZYŹNIE

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do zespołu parkowo-dworkowego z Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie na widowisko plenerowe pn. Zajazd Szlachecki. Impreza odbędzie się 29 września 2018r. w godz. 13.00 – 18.00.

Dla wszystkich zainteresowanych imprezą, a niezmotoryzowanych mamy dobrą wiadomość: dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Ciechanów i Zakładowi Komunikacji Miejskiej, z Ciechanowa będzie kursował bezpłatny autobus. Szczegóły poniżej.

Serdecznie zapraszamy na komentarz filozoficzny objaśniający pojęcie zajazdu szlacheckiego na podstawie epopei narodowej Adama Mickiewicza, który przedstawi dr Gabriela Kurylewicz. Uświetnieniem całości staną się odtwarzane fragmenty suity symfonicznej pt: „Pan Tadeusz” Andrzeja Kurylewicza.