Wystawa czasowa: Igłą malowane

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza  do zwiedzania wystawy czasowej prac Pani Małgorzaty Ruszczyńskiej znajdujących się w  Dworku  Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie.Wystawa „Igłą malowane”prezentuje ponad 30 prac wykonanych haftem krzyżykowym i eksponowana będzie do końca sierpnia 2018r. Zapraszamy!

Kurator wystawy: Jolanta Ostaszewska

Małgorzata Ruszczyńska urodzona w 1962 roku, absolwentka Liceum Ekonomicznego im. Oskara Lange w Ciechanowie.Pasję haftowania odkryła 15 lat temu, kiedy to zainteresowała się nowymi technikami i tradycją tego rękodzieła. Pochodząc z rodziny uzdolnionej plastycznie, mogła rozwijać swoje zainteresowania, z wielką pomocą babci ze strony ojca, tworzącej ręcznie ozdobne makaty. Początki to proste obrazki, wzorowane na popularnych motywach makatek ściennych i zdobień obrusów czy bieżników. Przez lata udoskonaliła swój warsztat, tworząc szereg „dzieł igłą malowanych” – reprodukcji obrazów typu martwej natury czy pejzaży, ze szczególnym zwróceniem uwagi na piękno kwiatów. Prowadzi także warsztatowe pokazy, podczas których zdradza tajniki wyszywania.