„Tannenberg 1914. Pamięć buduje tożsamość”

Dnia 22.11.br. w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt:,, Tannenberg 1914. Pamięć buduje tożsamość”, w reżyserii ks. Przemka Kaweckiego.

Projekcji filmu towarzyszył  wykład tematyczny z udziałem ks. Przemysława Kaweckiego (reżyser),Franciszka Skibickiego (regionalista, kolekcjoner), i Katarzyny Borowskiej (dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku).

„Tannenberg 1914.Pamięć buduje tożsamość” to 8- odcinkowy serial dokumentalny, który jak zapewnia reżyser,  powstał z potrzeby serca „-chciałem podzielić się z młodymi ludźmi historią okolicy, w której mieszkają, pokazać bitwę pod Tannenbergiem  i też sam pragnąłem dowiedzieć się więcej na jej temat”- powiedział reżyser.

W Muzeum wyświetlono drugi odcinek serialu. Docelowo wszystkie odcinki mają być  opublikowane w internecie.