Spotkania z historią 2012 ” Potop szwedzki – śladami trylogii”

W sobotę 8 września 2012 r. na  błoniach  przy Zamku Książąt Mazowieckich odbyły się SPOTKANIA Z HISTORIĄ pod tytułem Potop szwedzki – śladami trylogii.

„Spotkania z historią” są kontynuacją  „Spotkań ze średniowieczem”, organizowanych przez  muzeum od ośmiu lat.  Impreza organizowana na błoniach zamkowych ma charakter widowiskowo – edukacyjny.   Spotkania cieszą się bardzo dobrą opinią i dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, nie tylko naszego miasta , o czym świadczy frekwencja z roku ubiegłego  ok. 7000 odwiedzających. „Spotkania z historią”  to  doskonała forma promocji, poprzez historię, edukację i kulturę, których tematem przewodnim w roku bieżącym będzie „Potop szwedzki – śladami Trylogii”.