„Śladami Fryderyka Chopina”-wystawa czasowa

Zapraszamy do obejrzenia   wystawy czasowej pt: Śladami Fryderyka Chopina”, której wernisaż odbył się   (23.02.2018r.) w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Fotografie autorstwa p. Janusza Wolińskiego można będzie podziwiać w muzeum do końca marca. Zapraszamy!

Janusz Woliński: urodzony 1 XI 1936 r. na Mazowszu (centralnej dzielnicy Polski) znanej z płaskiego krajobrazu i charakterystycznych polnych wierzb. Znalazło to potem odzwierciedlenie w jego zdjęciach. Z wykształcenia inżynier – optyk, ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Z zamiłowania – fotograf krajobrazu. W okresie studiów – w 1960 roku współzałożyciel znanej na świecie studenckiej grupy fotograficznej „Stodoła 60”, wyróżnionej złotym medalem FIAP. Fotografował między innymi w Czechosłowacji, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, uzyskując wyróżnienia i nagrody. Od kilku lat fotografuje krajobraz, a także (co stało się jego pasją) miejsca i pamiątki związane z życiem i działalnością wielkiego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Jemu poświęcił już kilka wystaw.

Poniżej fotorelacja z otwarcia wystawy