Rodzinna Niedziela w Muzeum – stroje z epoki średniowiecza

15 października 2017r., odbyła się kolejna Rodzinna Niedziela, która poświęcona była wystawie czasowej ” Rycerze i damy średniowiecza w rekonstrukcji” oraz strojom z epoki średniowiecza. ” Rodzinna Niedziela w Muzeum” to cykl spotkań, które odbywają się w każdą 3 niedzielę miesiąca w godz. 12.30 – 15.30 w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61. Wstęp bezpłatny.Nie szata zdobi człowieka – stroje z epoki średniowiecza to temat październikowej Rodzinnej Niedzieli w Muzeum. Było gwarnie a to za sprawą dzieci, które licznie przybyły do naszej placówki wraz z rodzicami, by zapoznać się z  modą obowiązującą w średniowieczu. Przy okazji można było zwiedzić wystawę czasową ” Rycerze i damy średniowiecza w rekonstrukcji”, po której w ciekawy sposób oprowadzał rycerz Chorągwi Rycerskiej Ziemi Ciechanowskiej Adam Zbyszyński. Różne materiały, z których szyto dawne stroje można było dotknąć a nawet powąchać. Dzieci miały również możliwość podpatrzenia strojów z danych epok, dzięki szmacianym lalkom.  Spotkaniu towarzyszyło przymierzanie strojów z epoki a także warsztaty szycia i zdobienia sakiewek, jako elementu stroju średniowiecznego. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci, jak i dorosłych. Nie tylko mamy podjęły wyzwanie uszycia średniowiecznego woreczka. Tatusiowie równie dzielnie pomagali swoim pociechom uczestnicząc tym samym  w twórczym rozwoju swoich dzieci. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.