Rodzinna Niedziela w Muzeum – Historia monety i banknotu

„ Rodzinna Niedziela w Muzeum” , to cykliczne spotkania odbywające się  w ostatnią niedzielę każdego  miesiąca.  22 lutego 2015r. odbyła się  „ Rodzinna Niedziela w Muzeum”  pod hasłem „ Historia monety i pieniądza drukowanego”. Uczestnicy wysłuchali wykładu o historii monety, historii pieniądza drukowanego, obejrzeli prezentację multimedialną. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli poczuć się jak w prawdziwej mennicy, uczestnicząc w lekcji muzealnej „ W starej mennicy” i własnoręcznie wybijając monety.  Za pomocą wagi mogli sprawdzić,  która z monet jest prawdziwa, a która fałszywa. W gablotach prezentowane były stare monety i banknoty emisyjne ze zbiorów naszego Muzeum.

Spotkania pt. „Rodzinna niedziela w Muzeum” przeznaczone są zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców Ciechanowa. Zapraszamy do udziału całe rodziny, ponieważ jest to jedna z form spędzania czasu wolnego, proponowana przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy w ostatnią  niedzielę każdego miesiąca w godzinach od 11:00 do 14:00 ,Budynek Ekspozycyjny Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, ul. Warszawska 61