Rodzinna Niedziela w Muzeum – Dług, czyli kosy w kosmosie

Muzeum Szlachty Mazowieckiej serdecznie zaprasza na „Rodzinną Niedzielę” pt.” Dług, czyli kosy w kosmosie”, która odbędzie się 28.02.2016 r. w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61. Od godz. 11:00 przygotowano warsztaty dla dzieci, natomiast od 13:00 do 15:00 odbędzie się spotkanie z panem Pawłem Kudzia.

Paweł Kudzia jest m.in. jednym z pierwszych korespondentów wojennych polskich mediów, pracował w Polskiej Akcji Humanitarnej. Obecnie współpracuje z fundacją Humanites – Sztuka Wychowania: prowadzi inspirujące spotkania i warsztaty dla firm i szkół opowiadające o prawdziwych bohaterach.

Na spotkaniu opowie m.in. o udziale Polaków w założeniu Jamestown, o udziale Kościuszki i Pułaskiego w wojnie o niepodległość Ameryki, o Ignacym Paderewskim i o tym, jak zainteresował Amerykę sprawami Polski, o wojnie 1920, i o wielkiej pomocy, którą Ameryka udzieliła Polsce w latach 1919-1921, o znaku Eskadry Kościuszkowskiej i jego dalszych losach (Brygada Pościgowa, Dywizjon 303, 23. baza lotnictwa taktycznego, Stacja Kosmiczna).

Będzie to nietypowa lekcja historii, a dlaczego nietypowa? Zobaczycie sami.

plakatplakat rodzinna niedziela luty 2016