Rodzinna Niedziela w Muzeum

W niedzielę 26 stycznia 2014r. odbyła się po raz piąty „ Rodzinna Niedziela w Muzeum”. Przypomnijmy, że są to cykliczne spotkania odbywające się raz w miesiącu, przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców Ciechanowa. Każdy znajdzie coś dla siebie.

O godz. 10 rozpoczęliśmy lekcją muzealną „ Kultura i obyczaje łowieckie – nieznane piękno i tradycja”. Lekcję prowadził pan Marcin Świtalski – przewodniczący Głównego Komitetu Organizacyjnego Mazowieckiego Konkursu EKO – ŁOW, myśliwy, autor książki „ Myśliwskim piórem”, który potrafi zarazić wszystkich słuchaczy swą pasją do łowiectwa. W czasie prelekcji kustosza Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie pana Jarosława Wałaszyka pt. „Karnawał staropolski, jak dawniej bywało” dzieci brały udział w warsztatach robienia masek karnawałowych.

O łowiectwie – tradycji i pasji opowiedział przybyłym gościom lekarz weterynarii, wieloletni prezes PZŁ pan Ireneusz Michaś.

W tym samym czasie w sali edukacyjnej przygotowano dla najmłodszych niezwykłą, karnawałową podróż po całym świecie. Oprócz słuchania utworów z danego kraju dzieci uczyły się również charakterystycznych tańców. Nie zabrakło francuskiego kankana, greckiej zorby , brazylijskiej samby, no i oczywiście polskiego krakowiaczka.

Rodzinna Niedziela w Muzeum upłynęła wszystkim w karnawałowo – łowieckim klimacie. Wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy już 16 lutego w godz. 11-14r. Tym razem będziemy gościć w „ starej szkole” i uczyć się kaligrafii.