Promocja książki p. Janiny Janakakos pt: „Już nie zagra buzuki”

Dnia 30.09.br. w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie odbyło się spotkanie promujące  tomik  poezji  p. Janiny Janakakos  pt: „Już nie zagra buzuki”.

Tomik poezji  pt: „Już nie zagra buzuki”-to zbiór wierszy, które stanowią debiut książkowy p.Janiny Janakakos . Znajdują się w nim  utwory wywodzące z naturalnego środowiska Mazowsza, regionu w którym Autorka urodziła się i spędziła całe życie, a także  utwory  inspirowane daleką ojczyzną jej rodzica -Grecją.

Podczas promocji książki  Bohaterkę wieczoru wspierali swoją obecnością m.in. rodzina,  przyjaciele, znajomi, twórcy książki, artyści , przedstawiciele Urzędów i Organizacji pozarządowych, ośrodków kultury, bibliotek, członkowie OC SAP i inni zaproszeni goście. Impreza odbyła się w klimacie polsko-greckim, a to za sprawą nie tylko  lirycznych,  pełnych uczuć i wspomnień wierszy, ale  także starannie przygotowanej  oprawie muzycznej i wyeksponowanym dekoracjom.

Sala muzeum  wypełniona była po brzegi, a wieczór upłynął  w  cudownej  i rodzinnej atmosferze.

Foto: Zdzisław Smardzewski