Pejzaż i architektura Ciechanowa i okolic

Wystawa poplenerowa III Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego
„Pejzaż i architektura Ciechanowa i okolic” w Dworku
Al. Bąkowskiej w Gołotczyźnie w dniach od 14.11. do 3.12.2008 r.

zobacz galerię

W Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie, 14 listopada odbył się wernisaż wystawy poplenerowej III Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pejzaż i architektura Ciechanowa i okolic”. W ten piątkowy wieczór, w salach muzealnych, pojawiło się ponad sto osób podziwiających kompozycje malarskie. Tematyka prezentowana na płótnach, tak bliska sercu każdemu, kto z Ziemią Ciechanowska związany, powstała w letnie dni, co dało się odczuć w ten listopadowy dzień. Wnętrze Dworku wypełniły zatem pejzaże pełne słońca, kolorów i wspomnień.
Zajęcia malarskie i organizowany pokaz prac są świetną formą promocji Ciechanowa i regionu, zarówno pośród samych artystów jak i wszystkich odwiedzających nasze strony. Przypomniał o tym organizator i opiekun pleneru , a zarazem twórca wystawy Krzysztof Sowiński , którego obrazy także znalazły się na ekspozycji. Oprócz niego prace swe zamieścili: Andrzej Walasek, Zdzisław Kruszyński, Jan Stępkowski, Wacław Makowski, Daniel Ratz, Roman Kaczmarek, Tadeusz Bawoł, Grażyna, Górzyńska, Martyna Dobielecka, Władysław Wdowiak, Eugeniusz „Geno” Małkowski, Elżbieta Jabłonowska, Jolanta Smykowska, Andrzej Pitera, Janusz Lewandowski, Janusz Grzegorczyk, Wiesław Kisielnicki, Waldemar Stepnowski, Jerzy Rutowski, Stanisław Osiecki i Anna Górecka.
Otwarciu ekspozycji towarzyszyła promocja tomiku wierszy Teresy Kaczorowskiej „Cztery wiosny”, z którego kilka utworów przeczytała sama autorka. Dodatkowo całość ubarwił mini koncert Bogdana Krajewskiego.
Wystawa czynna była do 3 grudnia 2008r., a jej współtwórcą i opiekunem z ramienia muzeum była p. Elżbieta Długołęcka.