NOC MUZEÓW 2017 – za nami

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie od kilku lat przyłącza się do ogólnopolskiej akcji udostępniania zbiorów muzealnych w godzinach wieczorno-nocnych w ramach imprezy „Noc Muzeów”. W tym roku przypadła ona 20 maja.

Wszystkie muzealne placówki Muzeum oczekiwały do późnych godzin na swoich gości. Przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla  mieszkańców Ciechanowa i turystów m.in. koncert akordeonowy w Gołotczyźnie, pokaz „Teatr ognia”, scenki codzienne z życia szlachty, warsztaty.

Między wszystkimi obiektami tj. Zamkiem, ekspozycją przy ul. Warszawskiej, a także Gołotczyzną, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ciechanów kursował specjalnie oznakowany, bezpłatny autobus. Wszystkie wystawy  muzealne były dostępne całkowicie za darmo. Jak co roku wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem  wśród mieszkańców i turystów.

Foto: Zdzisław Smardzewski