Nagroda im. dr Franciszka Rajkowskiego za 2017r.

Dnia 20 stycznia 2018r. o godzinie 14:00 w  budynku ekspozycyjnym Muzeum przy ul. Warszawskiej 61, odbyło się uroczyste wręczenia nagrody im.dr  Franciszka Rajkowskiego  za 2017 rok.

Jak każdego roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej wybrało laureata.

W tym roku nagroda z brązu w kształcie gałązki wawrzynu wręczona została  na  ręce  Pana Stanisława Antośkiewicza.

Stanisław Antośkiewicz – syn Jakuba i Teresy, urodzony 5 lipca 1958  roku w Sulerzyżu, muzyk i sadownik, żona Iwona, córka Martyna.

Dzieciństwo i wczesną młodość spędził z rodzicami w Ciechanowie. W latach 1965 – 1969 był uczniem Szkoły Podstawowej Nr 1, a w latach 1969 – 1973 Szkoły Podstawowej Nr 4. Jednocześnie rozpoczął naukę gry na instrumentach muzycznych pod kierunkiem Leona Samkowskiego.

W latach 1973 -1977 był uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie, klasy o profilu humanistycznym – wychowawczyni: Danuta Klonowska. Matura i świadectwo dojrzałości w czerwcu 1977 r. W tym tez czasie doskonalił swoje umiejętności muzyczne.

We wrześniu 1977 r. rozpoczął naukę w Policealnym Studium Ogrodniczym w Skierniewicach, powiązanym z Instytutem Sadownictwa, którym kierował prof. dr hab. Szczepan Pieniążek ‑ najwybitniejszy polski sadownik. Praktyki zawodowe odbywał w zakładach I.S. m.in.
w Skierniewicach i Brzozowie. Dyplom ukończenia PSO uzyskał w 1979 r.

Od jesieni 1979 r. w Ciechanowie. Współpracował z Wojewódzkim Domem Kultury, Biurem Wystaw Artystycznych i Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki jako instruktor muzyczny i akustyk imprez słowno – muzycznych oraz jako członek zespołów muzycznych, m.in. w zespole „Sklep Jubilera”, „Blues Market”, i „Why Ducky”. Organizował i prowadził koncerty i imprezy
muzyczne, takie jak: „Blues na Dołku”, „Spring Blues Night” i „Straszydło” z udziałem zespołów z Argentyny, Australii, Niemieć, Szwajcarii i Rosji. Zajmował się też dziennikarstwem muzycznym dla „Czasu Ciechanowa”, i in. wydawnictw.

Od 2002 r. w Katolickim Radiu Ciechanów i Katolickim Radiu Diecezji Płockiej zorganizował i prowadził ponad 630 audycji pt. „Blues Wieczorową Porą”, których emisja zakończyła się w grudniu 2017 roku.

Od lat zajmuje się sadownictwem, w sadzie w Bielinie.