„Malarstwo Krzysztofa Sowińskiego według starych mistrzów”

Wystawa „Malarstwo Krzysztofa Sowińskiego według starych mistrzów”, Muzeum przy ul. Warszawskiej 61. w dniach od 15.06. do 15.09. 2015r..

[nggallery id=97]

Krzysztof Tadeusz Sowiński urodził się w 1955 roku w Ciechanowie. Ukończył studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Łodzi, specjalizacja malarstwo i rysunek. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Mariana Kępińskiego. Z wykształcenia jest również kulturoznawcą, w latach 1980-1984 pracował w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Od trzydziestu pięciu lat jest  przewodnikiem po Polsce. Mazowsze, swoją ziemię rodzinną i okolice
Ciechanowa ukochał najbardziej.  Malarstwo olejne, akwarele i rysunek pastelami uprawia ponad 40 lat.
Artystę fascynują dzieła starych mistrzów, szczególnie malarstwo holenderskie XVII wieku oraz epoka impresjonizmu.  Krzysztof Sowiński maluje przede wszystkim zalane słońcem pejzaże.  Widać w nich duże przywiązanie do wyważania koloru, który zdaje się być największą treścią w obrazie. Obecnie artysta pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Pracy Twórczej  w Ciechanowie. Członek ZPAP Polska Sztuka Użytkowa Oddział w Warszawie.

Najważniejsze wystawy indywidualne z ostatnich lat:

1994:     Sejm RP
2000:    CKiSz w Ciechanowie