Lekcje muzealne do wystaw czasowych

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie serdecznie zaprasza grupy zorganizowane do zwiedzania wystaw czasowych i udziału w lekcjach muzealnych prowadzonych w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie, Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie i  w Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie.
Zapisy pod numerem telefonu: 23 672 55 87 lub 23 671 30 78

Więcej informacji o prowadzonych lekcja muzealnych znajdziecie Państwo również w zakładce Muzeum szkole – lekcje muzealne.

W budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie można zwiedzać wystawy czasowe:

„Prezydentowi Profesorowi Ignacemu Mościckiemu w 150.rocznicę urodzin” – wystawa czynna do końca marca 2018r.

• Temat lekcji muzealnej: Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent
    (dla uczniów szkół podstawowych i średnich)
  • Lekcje muzealne w listopadzie o tematyce niepodległościowej: ” Polskie barwy narodowe”
    (dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich – lekcja stacjonarna i wyjazdowa)

„Rycerze i damy średniowiecza w rekonstrukcji” – wystawa czynna do końca listopada 2017r.

• Temat lekcji muzealnej: Nie szata zdobi człowieka…
    (dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych)

W Dworku Aleksandry Bąkowskiej w Gołotczyźnie można zwiedzać wystawę czasową:

” Wieś z przeszłości” – wystawa czynna do końca lutego 2018r.

• Tematy lekcji muzealnych: 1. Warsztat artysty… 2. Gusła, czyli słów kilka o wiejskich przesądach     ( dla uczniów szkół podstawowych i średnich);

Więcej informacji o prowadzonych lekcja muzealnych znajdziecie Państwo tutaj lekcje muzealne.