Koncert Świąteczny: OD MIŁOŚCI DO MUZYCZNEJ ROZMAITOŚCI

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na koncert pt:”Od miłości do muzycznej rozmaitości” w wykonaniu Pawła Stawińskiego i Marty Stawińskiej, który odbędzie się 28 grudnia (piątek) 2018r. o godzinie 17:00 w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61.

Paweł Stawiński

Paweł Stawiński jest muzykiem, wokalistą oraz pianistą. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Jest również magistrem filologii angielskiej. Swoje umiejętności artystyczne kształcił pod okiem wybitnych autorytetów muzycznych t.j Krystyna Stańko – znana wokalistka jazzowa, czy też Włodzimierz Nahorny – wielka postać polskiej pianistyki jazzowej.

Paweł jest laureatem wielu festiwali ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Potrafi śpiewać kontratenorem sopranowym, co jest niezwykle rzadką cechą i przez co porównywany jest do takich międzynarodowych autorytetów muzycznych jak Maxwell czy Vitas.

Paweł Stawiński jest również uczestnikiem polskich edycji programów telewizyjnych „X Factor” oraz „Mam Talent”.

 

Marta Stawińska

Marta Stawińska jest polonistką oraz wokalistką. Ukończyła filologie polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Śpiewem interesowała się od zawsze. Współpracowała z takimi osobistościami polskiej sceny muzycznej jak Robert Szpręgiel czy Anna Fabrello.

Pisze sztuki teatralne. Jest laureatką wielu przeglądów konkursów i festiwali wokalnych, a także teatralnych, na których to nierzadko wystawiała swoją własną twórczość. Pisze teksty do utworów muzycznych. Będąc żoną Pawła Stawińskiego współpracuje z nim, wspólnie koncertując oraz pisząc teksty do jego piosenek. Najpiękniejszą jej kompozycją jest córka Pola, a najlepszą rolą życiową jest powołanie matki.

 

REPERTUAR KONCERTU NOWOROCZNEGO

 

  1. KTOŚ MIĘDZY NAMI – duet pochodzący z rep. Anny Jantar oraz Zbigniewa Hołdysa. Muzyka do piosenki skomponowana została przez Dąbrowskiego, słowa
    zaś napisał A. Kopff.
  2. C’EST SI BON (TO JEST TO) – jazzowy standard muzyki francuskiej. Utwór pochodzi z rep. Edith Piaf oraz wielu innych artystów. Muzykę napisał Henri Betti, polskie słowa zaś Krystyna Janda.
  3. CARUSO – piosenka napisana w 1986 roku przez włoskiegopiosenkarza
    i kompozytora Lucio Dallę. Dedykowana jest Enrico Caruso, włoskiemu śpiewakowi operowemu nazywanemu „królem tenorów”. Najsłynniejszym wykonawcą utworu jest sam kompozytor, Lucio Dalla.
  4. GIGI L’AMOROSO – utwór pochodzący z rep. słynnej piosenkarki francuskiej Dalidy, która jest jednocześnie autorem muzyki. Autorem polskich słów jest Joanna Kurowska, które stanowią pastisz oryginalnej piosenki francuskiej.
  5. POWIEDZ ŻE, POWIEDZ JAK – utwór wchodząca w skład kanonu polskiej piosenki artystycznej. Utwór pochodzi z rep. Grażyny Łobaszewskiej.
  6. SOMEBODY LOVES ME – standard jazzowy autorstwa Georga Gershwina, który napisał muzykę oraz Ballarda MacDonalda i Buddy’iego DeSylva, autorów słów . Jest
    to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów swingowych epoki lat 20-tych XX wieku.
  7. O SOLE MIO – pieśń neapolitańska napisana pochodząca z 1898 r.. Utwór pochodzi
    z rep. Luciana Pavarotti’ego oraz wielu innych artystów. Kompozytorami utworu
    są Eduardo di Capui oraz Alfredo Mazzucchi.
  8. O ROMEO – utwór z rep. Kabaretu Starszych Panów.
  9. CO MI PANIE DASZ – słynna piosenka pochodząca z rep. zespołu Bajm. Utwór wykonywany jest w oryginalnej aranżacji autorstwa Pawła i Marty Stawińskich.
  10. CON TE PARTIRO – znany na całym świecie utwór autorstwa Andrei Bocelliego, pochodzący z 1995 r. Dzieło to uważane jest za tzw. „signature song” artysty, czyli najbardziej rozpoznawalny i najważniejszy w karierze utwór.
  11. CRANE’S CRYING (KRZYK ŻURAWI) – utwór kontratenorowy pochodzący z rep. jednego z najsłynniejszych kontratenorów świata, Vitasa, który jest autorem zarówno muzyki, jak i słów. Piosenka wykonywana jest w języku rosyjskim.
  12. TAKI TO CUD – piosenka pochodząca z debiutanckiej płyty duetu Pawła i Marty Stawińskich. Muzyka została skomponowana przez Pawła Stawińskiego, a słowa napisała jego żona Marta. Utwór opowiada o „fenomenie” i znaczeniu miłości w życiu człowieka.
  13. USTA MILCZĄ, DUSZA ŚPIEWA – popularna ariaz pochodząca z operetki Franza Lehara Wesoła wdówka.
Udostępnij na: