„HISTORIA GMINY REGIMIN” – spotkanie z autorką książki Barbarą Bielastą

18 listopada 2017 r. (sobota) o godz. 11.00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61. odbyło się spotkanie z autorką książki „HISTORIA GMINY REGIMIN” panią Barbarą Bielastą – ciechanowską bibliotekarką, regionalistką, publicystką.

W uroczystej promocji książki wzięli udział Wójt Gminy Regimin Lech Zduńczyk, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Anna Cicholska, przedstawiciele środowiska kultury, mediów, przyjaciele i rodzina autorki. dr Bogumiła Umińska, kierownik działu historii. Spotkanie poprowadziła ciechanowska dziennikarka Izabella Koba-Mierzejewska.

Barbara Bielasta– bibliotekarka, regionalistka, publicystka. Absolwentka Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 r. pracownik Wojewódzkiej (dziś: Powiatowej) Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Autorka książek Szulmierz i okolice (2007), Cyprysińscy na Mazowszu (2010), Krasiniana w zbiorach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie (2012), wspomnień Jerzego Hieronima Olszewskiego „Tak to zapamiętałem” (2015), także sześciu tomów Bibliografii województwa ciechanowskiego za lata 1975-1998 oraz artykułów o tematyce historycznej w prasie lokalnej i regionalnej. Laureatka nagrody Wykrzyknik za 2008 r. przyznawanej przez Tygodnik Ciechanowski za twórczy wkład w kulturę Ciechanowa, nagrody im. Franciszka Rajkowskiego za 2010 r., przyznawanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej łącznie z godnością Ciechanowianina Roku w dziedzinie kultury oraz tytułu Bibliotekarz Roku 2010 Województwa Mazowieckiego.