Category Archives: Ekspozycja ul. Warszawska

Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno! -Rodzinna Niedziela w Muzeum

Dnia 17 marca  o godzinie 12:30 odbyła się kolejna Rodzinna Niedziela w Muzeum. Tym razem muzealni edukatorzy przybliżyli gościom historię obrzędów związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. 

Szlachta powiatu upickiego w II połowie XVIII wieku

Dnia 15.03.2019r. w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61, odbyła się  prelekcja Adama A. Pszczółkowskiego pt. „Szlachta powiatu upickiego w II połowie XVIII wieku” .

Rodzinna Niedziela w Muzeum

Już w najbliższą niedzielę 17 marca  o godzinie 12:30  zapraszamy najmłodszych z rodzicami na Rodzinną Niedziele w Muzeum. Spotkanie odbędzie się w Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61.

Trwają zapisy na warsztaty wielkanocne

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie zapraszają  grupy zorganizowane na Warsztaty Wielkanocne dla dzieci poświęcone tradycji i zwyczajom wielkanocnym.

Zajęcia skierowane są  dla  dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym.

Szlachta powiatu upickiego w II połowie XVIII wieku-prelekcja Adama A. Pszczółkowskiego              

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 15.03.2019r.  o godzinie 17:00 do  Budynku ekspozycyjnym przy ul.Warszawskiej 61, na prelekcję Adama A. Pszczółkowskiego pt. „Szlachta powiatu upickiego w II połowie XVIII wieku” .

Polska zobacz więcej –wiosenna edycja

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przystąpiło po raz kolejny do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej  przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Zwiedzanie wystaw za „pół ceny”odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019r. Zapraszamy!

Oferta pracy-Przewodnik Muzealny

Oferta pracy

PRZEWODNIK MUZEALNY

(umowa na czas określony)

Zwiedzanie z komisarzem wystawy:Bohaterowie Niepodległości w 100 lecie Jej odzyskania

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na bezpłatne zwiedzanie z komisarzem wystawy czasowej: Bohaterowie Niepodległości w 100 lecie Jej odzyskania. Zapraszamy 21.02.2019r. w godzinach 10:00, 12:00, 14:00. Chętne grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

O wystawie: Bohaterowie Niepodległości w 100 lecie Jej odzyskania, prezentowanej w Budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61, opowie jej kurator dr Bogumiła Umińska.

Rodzinna Niedziela w Muzeum-GRY I ZABAWY SARMACKIE

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 24.02.2019r. do Budynku ekspozycyjnego przy ul. Warszawskiej 61, w godzinach od 12:30 do 15:00 na Rodzinną Niedzielę w Muzeum pod hasłem: Gry i zabawy Sarmackie.

 

W programie:

-bezpłatne zwiedzanie wystawy  Staropolskie obyczaje. Szlachta doby Rzeczypospolitej,

-pogadanka o życiu codziennym na szlacheckim dworze,

-warsztaty – Gry i zabawy polskiego Sarmaty