Category Archives: Ekspozycja ul. Warszawska

Rodzinna Niedziela 18.03.2018r.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 18.03.2018r. do Budynku ekspozycyjnego przy ul.Warszwskiej 61, w godzinach od 12:30 do 15:00 na Rodzinną Niedzielę w Muzeum. Tym razem porozmawiamy „O MAZURKACH, PRZY MAZURKACH”

OSTATNIE DNI wystawy czasowej!!! „Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę urodzin”

Zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy czasowej ” Prezydentowi Prof. Ignacemu Mościckiemu w 150. rocznicę urodzin”, a grupy zorganizowane do udziału w lekcji muzealnej.

  • Temat lekcji muzealnej: Ignacy Mościcki – naukowiec, wynalazca, prezydent (dla uczniów szkół podstawowych i średnich)

Wystawę można zwiedzać do końca marca 2018r.!!!

Wystawa pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wykład prof. dr hab. Władysława Duczko i promocja książki „Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie-nowe spojrzenie”

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 22.03.2018r. o godzinie 12:00 do Budynku ekspozycyjnego muzeum przy ul. Warszawskiej 61, na wykład prof.dr hab. Władysława Duczko pt: „Skarb z Ciechanowa – o kontaktach pierwszych Piastów z Węgrami i Rusami”.

Wykład połączony jest z promocją książki „Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie – nowe spojrzenie”.

Promocja polsko-niemieckiego tomiku poezji Hanny Jadwigi Sobiech

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Oddział Ciechanowski Autorów Polskich zaprasza 16.03.2018r. o godz.17:00 do Budynku ekspozycyjnego muzeum przy ul.Warszawskiej 61, na promocję polsko-niemieckiego tomiku poezji ostrołęckiej  poetki Hanny Jadwigi Sobiech pt: ”Aż do świtu” w tłumaczeniu Jana Stanisława Meissnera.

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny w dniach 9-11 marca 2018r.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przystąpiło po raz kolejny do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej  przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Zwiedzanie wystaw za „pół ceny”odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018r. Zapraszamy!

Warsztaty Wielkanocne

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i oddział Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie zapraszają  grupy zorganizowane na warsztaty Wielkanocne dla dzieci poświęcone tradycji i zwyczajom wielkanocnym.

Zajęcia skierowane są  dla  dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym.

Koleją do kultury

Szanowni Państwo! W ramach akcjiKoleją do kulturyzapraszamy do zwiedzania wszystkich obiektów Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Każdy kto zakupi bilet na przejazd Kolejami Mazowieckimi, będzie mógł skorzystać ze specjalnej oferty – tańszego biletu do muzeum o 50% (okazując bilet KM).

Akademia Niepodległości

Dnia 22.02.2018r. w  Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie  odbyła się inauguracja Akademii Niepodległości, oraz wykład pt:”Socjalistyczna Irredenta – Walka Józefa Piłsudskiego o niepodległość w latach 1904-1908″, który wygłosił dr hab. Piotr Szlanta z Uniwersytetu Warszawskiego. Gości przywitała dr Bogumiła Umińska – kierownik działu historii w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Narodowy Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Ciechanowską Akademię Niepodległości patronatem objęło radio KRDP.

Rodzinna Niedziela

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza 18.02.2018r. w godzinach od 12:00 do 15:00 na Rodzinną Niedzielę w Muzeum.

Tym razem uczestnicy zapoznają się ze zmianami kulinarnymi jakie miały miejsce na stole polskim od średniowiecza do współczesności.