Dukat dla Muzuem konkurs plastyczny

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
do udziału w konkursie Dukat dla Muzeum!

Zostań projektantem dukata upamiętniającego obchody 50-lecia Muzeum Zamkowego w Malborku! Pozostaw trwały ślad w historii Muzeum i numizmatyki!

Na Wasze prace czekamy do 15 kwietnia 2011.regulamin konkursu

Na podstawie najlepszego projektu wyłonionego w konkursie powstanie pamiątkowy dukat wykonany przez Mennicę Polską S.A., który zostanie wręczony wszystkim uczestnikom konkursu oraz turystom odwiedzającym zamek w czasie Tygodnia z numizmatem (17-24 czerwca 2011r.)

Poza tym, zwycięzca zostanie nagrodzony cennym zestawem miniatur Polskich Monet Obiegowych od 1 gr. do 5 zł, wykonanych ze srebra i wybitych w nakładzie tylko 500 kompletów.

Nagrodę otrzymają również trzy najlepsze projekty reprezentujące poszczególne kategorie wiekowe, będą to: zestaw oryginalnych Polskich Monet Obiegowych (tylko w tym zestawie Medal Kibica i moneta 2 zł upamiętniająca Igrzyska XXIX Olimpiady – Pekin 2008!) lub zestaw miniatur Polskich Monet Obiegowych od 1 gr. do 5 zł w blisterze.