Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie_9.05.2015r.

9 maja 2015 r. Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie był bezpłatne udostępniony dla zwiedzających, a to wszystko za sprawą Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbyły się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie został zrewitalizowany z tych środków, dlatego też możemy się tym pięknym obiektem pochwalić udostępniając go bezpłatnie zwiedzającym.W ramach Dni Otwartych w Ciechanowie Muzeum Szlachty Mazowieckiej przygotowało również grę miejską w klimacie średniowiecza. Gra łączyła w sobie tajemnicę ciechanowskiego zamku a także losy książąt mazowieckich. Jej celem było zachęcenie mieszkańców do zwiedzania zrewitalizowanego Zamku, a także nowej wystawy stałej na zamkowych basztach.
W grze wzięło udział kilka drużyn, w tym przedstawiciele ciechanowskich mediów. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono nagrody, a zwycięską drużynę zaproszono na ognisko z kiełbaskami do Gołotczyzny.
W Dniu Otwartym Funduszy Europejskich wspierał nas przedstawiciel Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych pan Artur Grudek wręczając najmłodszym turystom unijne pamiątki.