Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Gratulujemy!

Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Pani dyrektor Hanny Długoszewskiej – Nadratowskiej i Odznaki honorowe Zasłużony Dla Kultury Polskiej dla pracowników Muzeum

Przez cały rok 2013Muzeum Sz;lachty mazowieckiej w Ciechanowie  świętowało jubileusz 40-lecia powstania  muzeum w Ciechanowie.  Na odwiedzających muzealne progi czekało sporo atrakcji, m.in. imprezy plenerowe, spotkania, wykłady, warsztaty dla całych rodzin. Uroczystość podsumowania wraz z koncertem świąteczno – noworocznym odbyła się 27 grudnia 2013r. w budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, przy ul. Warszawskiej 61 , gdzie zebrali się znamienici goście. Był to szczególny wieczór. Jubileusz to czas podsumowań i refleksji nad tym, co udało się zrealizować przez te 40 lat. To również czas odznaczeń osób, które bez wątpienia przyczyniły się do rozwoju  i promocji placówki jaką jest Muzeum, nie tylko na terenie miasta, ale także, powiatu i, całego województwa mazowieckiego a także kraju. Wszyscy bez wyjątku gratulowali Pani dyrektor Hannie Długoszewskiej – Nadratowskiej odznaczonej przez Podsekretarza Stanu Wiceministra Zdrowia Aleksandra Soplińskiego i Radną Wojewódzką Wiesławę Krawczyk brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis  przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Bogdana Zdrojewskiego na wniosek  Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej. Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego na mocy ustawy z 17 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz. U. Nr 131, poz. 1091) przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Bogdana Zdrojewskiego na wniosek Pani dyrektor Hanny Długoszewskiej – Nadratowskiej pracownikom Muzeum. Otrzymali je Ewa Walczak, Anna Żukowska, Elżbieta Długołęcka,  Piotr Banasiak i Jarosław Wałaszyk.  Odznaczenia wręczał Podsekretarz Stanu Wiceminister Zdrowia Pan Aleksander Sopliński i Radna Wojewódzka  Pani Wiesława Krawczyk.

Po tej części uroczystości do Pani Dyrektor Hanny Długoszewskiej – Nadratowskiej z kwiatami i życzeniami ustawiła się długa kolejka gości. Z całego serca dziękowali jej za trud włożony w rozwój Muzeum, w szczególności za Rewitalizację Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, który jest największą atrakcją turystyczną miasta a także za rozwój oddziału w Gołotczyźnie.  Wśród gratulujących byli m.in. Zastępcy Prezydenta Miasta Ciechanów Pani Ewa Gładysz i Pan Cezary Chodkowski, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Pani Agata Pawłowska, z delegatury Urzędu Marszałkowskiego Pan Józef Kaliński, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki Teresa Kaczorowska, Dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie Leszek Arent oraz kierownik działu archeologii Andrzej  Grzymkowski, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Jadwiga Paprocka, ciechanowskie media oraz przyjaciele Muzeum.

Kolejnym punktem programu był koncert świąteczno – noworoczny w wykonaniu Joanny Horodko
( sopran), Piotra Rafałko ( tenor), Mirosława Feldgebela ( fortepian). Usłyszeliśmy najpiękniejsze arie świata. Koncert poprowadził Andrzej Krusiewicz. Na zakończenie uroczystości goście zostali zaproszeni na tort a pod choinką czekały mikołajkowo – muzealne niespodzianki.

Serdecznie gratulujemy Pani dyrektor i odznaczonym pracownikom. Życzymy wielu sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.